DOLGI MOST OPEN, 12.12.2015
V soboto, 12. 12. 2015 se je v ŠC Dolgi most v Ljubljani odvijal tradicionalni rekreativni badminton turnir DOLGI MOST OPEN. Na turnirju se je zbralo preko 80 nastopajoÄih, ki so se borili v vseh petih disciplinah in dveh kategorijah.Pri moških posamezno bi lahko rekli »niÄ novega«. Ponovno je slavil KranjÄan Mitja Bajželj, ki mu je tokrat v finalu na drugi strani mreže stal Matjaž KrkaÄ. Matjaž se mu je dostojno upiral, vendar pa je bil Mitja tudi tokrat nekoliko premoÄan. Tretje mesto je zasedel predstavnik BK Pišece Toni Hotko.
Dekleta so v igri posamezno nastopala v skupinskem sistemu tekmovanja. V odloÄilnem dvoboju je slavila Nina Šarić iz Zagreba, ki je premagala Majo ŽubriniÄ. Tretje mesto je zasedla Maja MujkiÄ.
Najbolj razburljive dvoboje smo tokrat spremljali pri moških dvojicah. Finalni dvoboj se je konÄal s tesnim tretjim nizom. Dvojica Albrecht – KorenÄiÄ pa je morala priznati prvi letošnji poraz proti zelo razpoloženima Darkom Duralijo in Juretom StaniÄem. Tretje mesto je pripadalo Antoniu Lovriću in Gregi Novaku.
Vanja Mlejnik je v navezi z Majo MujkiÄ slavila tudi na tem turnirju. V skupinskem sistemu sta bili boljši od dvojice Blažek – Šarić (2. Mesto) in MikuliÄ – Avsenik (3. Mesto).
Mešane dvojice so pripadale najboljšima igralcema dvojic v tej sezoni Tinetu Albrechtu in Vanji Mlejnik. V dveh nizih sta premagala Grego Novaka in Ireno Avsenik (17, 18). Tretje mesto sta zasedla Mitja Bajželj in Maja Plešec.
Zmagovalci v drugi kakovostni kategoriji so bili:
Damjan Makuc (moški posamezno);
Urša Butara (ženske posamezno);
Mokotar – Klemenc (moške dvojice);
BernetiÄ – Papler (ženske dvojice);
Mokotar – Blažek (mešane dvojice).
GALERIJA 1
GALERIJA 2
