KUNGOTA GRAND PRIX OPEN, 14.11.2015
V soboto, 14.11.2015 se je v Zgornji Kungoti odvijal drugi grand prix turnir v tej sezoni. Igralci so bili razdeljeni v pet disciplin v skupini A, ter v dve disciplini v skupini B (moški posamezno in moške dvojice). Prav tako se je igrala skupina ELITE, tako da je organizator omogoÄil nastop tudi igralcem višjega ranga. ÄŒlani BK Kungota so stopili skupaj in z združenimi moÄmi pripravili lepo organiziran turnir.Pri moških posamezno je ponovno slavil Mitja Bajželj. Osvojil je prvi grand prix v tej sezoni, kar mu v Celju ni uspelo. Drugo mesto je po nekoliko presenetljivi zmagi nad KrkaÄem zasedel številka ena Koroškega badmintona Uroš Abraham. Uroš v finalu kljub lepi igri ni imel veÄjih možnosti proti Bajžlju (16, 13). Tretji je bil Matjaž KrkaÄ.
Zaradi manjše udeležbe pri ženskah posamezno, so bile le-te razdeljene v eno kakovostno kategorijo. Brez veÄje konkurence je slavila Brigita Golob (5, 6), drugo mesto je zasedla Mojca Oman, tretja pa je na koncu bila Lucija KrstiÄ.
V disciplini moški posamezno sta izven konkurence nastopila tudi Martin Adler in Vesna BrliÄ in bila najboljša. Sicer pa sta uradno prvo mesto zasedla Darko Duralija in Antonio Lovrić, ki sta v skupinskem sistemu igranja bila boljša v odloÄilnem dvoboju proti dvojici Jan Golob in Daniel KlanÄar (10, 13). Tretje mesto je zasedla dvojica Jan KahvedžiÄ in Blaž Klemenc.
Ženske dvojice sta dobili Andreja Preložnik in Nina Šarić, drugi sta turnir zakljuÄili Nina KovaÄić in Mateja Rojnik (17, 20), tretji pa Ela Bajt in Mojca Oman.
Pri mešanih dvojicah je z drugo zmago na turnirju slavil Antonio Lovrić. V kombinaciji z Nino Šarić je bil boljši od Tomaža KreÄnika in Mateje Rojnik (17, 15). Tretje mesto pa sta osvojila Miroslav Vurdelja in Nina KovaÄić.
V skupini B je v disciplini moški posamezno zmagal Boštjan KlemenÄiÄ (BK Sele-Vrhe), pri moških dvojicah pa sta zmagala Andrej Hebar in Bojan MihajloviÄ (BK Ptuj).
REZULTATI
GALERIJA 1
GALERIJA 2
GALERIJA 3
GALERIJA 4
GALERIJA 5
